Autodot

Logo společnosti Cebia

Unikátní ochrana vozidla před odcizením – Systém AUTODOT OCIS

 • Výrazně zvyšuje ochranu vozidel před odcizením.
 • Podstatně snižuje zájem zlodějů o vozidla vybavená systémem AUTODOT OCIS.
 • Výrazně zvyšuje pravděpodobnost dohledání, identifikace a navrácení odcizených vozidel.
 • Omezuje snadné pozměňování identity odcizených vozidel a tak znesnadňuje jejich nezákonné uvádění do provozu na území ČR.
 • Brání následnému prodeji kriminálně závadových vozidel.
 • Představuje ochranu vozidla cenově dostupnou pro všechny motoristy.
 • Umožňuje snadnou identifikaci důležitých dílů vozidel. Zabraňuje realizaci „neobjednaných výměn“ dílů na vozidlech – např. při předání vozidla do autoservisu.

Zvýšená ochrana vozidla před odcizením spočívá v instalaci nezaměnitelných a nepřenositelných identifikačních prvků systému AUTODOT OCIS, které spolu s identifikačním číslem vozidla VIN tvoří trvalou vazbu.

Základní principy systémeu AUTODOT OCIS

Systém AUTODOT OCIS spočívá v umístění technologicky unikátních doplňkových identifikátorů – sady AUTODOT - na nosné díly karoserie. Nedílnou součástí systému AUTODOT OCIS je preventivní registrace údajů o vozidle a jeho vlastníku v mezinárodním informačním Systému OCIS (Open Car Information System).

Systém AUTODOT OCIS poskytuje další služby, a to cestou nepřetržitého pokrádežového centra (dispečinku) HelpDesk OCIS, zaměřené na vyhledávání a navracení odcizených vozidel v rámci ČR a Evropy. Každý klient má možnost využívat bezplatně řady tzv. pokrádežových služeb, které jsou nedílnou součástí registrace do mezinárodního informačního Systému OCIS.

Technologie AUTODOT OCIS - Sada AUTODOT

Technologie AUTODOT OCIS je dodávána v sadě (pro označení jednoho vozidla) jako kombinace světově unikátních kovových holografických etiket OV METAL™ (speciálních kovových hologramů s kódem) a kovového inteligentního prachu – mikroteček OV DOT™.

Každá sada AUTODOT OCIS obsahuje:

Kovové holografické etikety OV METAL™ - 6 ks
Holografické etikety obsahují perforovaný alfanumerický kód (shodný pro všechny etikety) a mezinárodní označení státu „CZ“ (např.: CZ AAD1246) = kód holografické etikety. Kovová holografická etiketa není snímatelná bez destrukce a nelze ji znovu použít. 5 ks holografických etiket je pro označení vozidla a 1 ks pro označení pravosti dokladu (OSVĚDČENÍ o registraci do mezinárodního informačního Systému OCIS).
Aerosol lak 30 ml – 1 ks, s obsahem cca 20 000 OVDot™
Speciální lak s kovovým personifikovaným (inteligentním) prachem o velikosti částic - mikroteček - 0,4 mm. Nanesení je možno si ověřit pomocí čtecího zařízení. Každá mikrotečka obsahuje alfanumerický kód, včetně identifikace státu, a má definovaný tvar (např.: CZ 156AKK) = kód mikrotečky. 1 balení laku je vždy celé spotřebováno na jeden automobil.
Výstražná samolepicí etiketa na sklo vozidla – 1 ks
Každé vozidlo je vybaveno výstražnou samolepicí etiketou na boční sklo vozidla.
Identifikační plastová karta OCIS – 1 ks
Karta je vydána vlastníkovi vozidla jako doklad o instalaci systému AUTODOT a o on-line provedené registraci do Systému OCIS.

V autorizovaném pracovišti CEBIA jsou:

OV METAL™
Holografické etikety obsahují perforovaný alfanumerický kód (shodný pro všechny etikety) a mezinárodní označení státu „CZ“ (např.: CZ AAD1246) = kód holografické etikety. Kovová holografická etiketa není snímatelná bez destrukce a nelze ji znovu použít. 5 ks holografických etiket je pro označení vozidla a 1 ks pro označení pravosti dokladu (OSVĚDČENÍ o registraci do mezinárodního informačního Systému OCIS).
OV DOT™
Mikrotečky, na nichž je také umístěn opticky variabilní chráněný holografický prvek s unikátním kódem, aplikovány nástřikem na vozidlo na stanovená místa, pomocí spreje.
Unikátní kódy
Pro každé vozidlo jedinečné kódy jak na holografických etiketách, tak na mikrotečkách, vždy ve vazbě na VIN vozidla, registrovány v mezinárodním informačním Systému OCIS.

Výhody systému AUTODOT OCIS

 • Odrazení pachatele od krádeže vozidla
 • Znemožnění úplné změny identity vozidla
 • Dostupnost údajů pro následnou identifikaci vozidla
 • Soudně prokazatelné ztotožnění a identifikace vozidla
 • Nalezení původního majitele odcizeného vozidla
 • Zvýšení prodejnosti staršího vozidla
 • Snížení pojistného u vybraných pojistitelů

Doporučení:

Doporučujeme, v rámci dalšího zvýšení ochrany vozidla, doplnit systém AUTODOT OCIS navíc značením skel vozidla systémem SBZ OCIS nebo EUROVIN OCIS. Systém AUTODOT OCIS lze doporučit nejen pro vozidla nová, ale, i ojetá, a to všech kategorií.

Systém AUTODOT OCIS je schválen MDČR pod č. 0805 8SD.

Kontakt

AUTOServis GPS
Radek Kadeřábek
Zahrádky 71
471 01 Zahrádky

IČ: 49869418
DIČ: CZ7501222311
Provozovna
AUTOServis GPS
Radek Kadeřábek
Na Blatech 3294
470 01 Česká Lípa

Tel.: +420 487 825 359

Fax: +420 487 825 359
GSM: +420 776 118 197
r.kaderabek@atlas.cz